تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

آزمون توليمو

  آزمون توليمو چيست

  تولیمو آزمون زبان انگلیسی پیشرفته سازمان سنجش کشور ایران برای دوره های فوق لیسانس و دکتری می باشد. این آزمون شامل ۱۴۰ سوال چهارگزینه‌ایو یك سوال در بخش نوشتاری در حیطه‌های زبانی نوشتاری (یك سوال و مدت پاسخگویی ۳۰دقیقه)، ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه)، خواندن و دركمطلب (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه) و درك مطلب شفاهی (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی۳۵دقیقه) است.گفتنی است، نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابرمیانگین این نمرات به عنوان نمره كل منظور می‌شود. دامنه نمره كل از ۳۱۰ تا ۶۷۷است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و كمتر از۴۷۹ضعیف تلقی می شود. لازم به ذكر است كه بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آنبین ۱ الی ۶ می‌باشد كه در كنار نمره كل در كارنامه درج می‌شود.

  mche چيست؟

  آزمون mche، در مقايسه با امتحاناتtoefl  و ielts ، ساده‌تر و كم هزينه‌تر است. امتحان mche بهعنوان مجوز ورود دانشجو به دوره دكتري داخل كشور تلقي مي‌شود و اگر دانشجويي اين مدرك زبان را نداشته باشد، نمي‌تواند به دوره دكتري وارد شود، ولي تنها در داخل كشور داراي اعتبار است

   

  این آزمون از سه قسمت تشکیل شده است:

  1.listening comprehension : شامل 30تست می باشد.

  در این قسمت از مکالمات کوتاه (short conversation) سوال داده می شود که دو نفر یک مکالمه کوتاه انجام داده و آنگاه سوال پرسیده می شود.باید توجه نمود جهت پاسخگویی به سوالات این بخش بایستی روی صحبتهای نفر دوم بیشتر توجه نمود. زمان 15 دقیقه.

   

  2. structure and written expression: این قسمت از 30 تست تشکیل شده است که 15 مورد آن مربوط به structure و 15 تست دیگر مربوط به written expression می باشد زمان 20 دقیقه.

  جهت کسب نمره بالای 50 این قسمت نقش کلیدی دارد.

   

  3.reading comprehension :  از 40 تست تشکیل شده که معمولا شامل 4 متن جداگانه می باشد  زمان 45 دقیقه.

   

  آزمون جی آر ای یا همان gre مخفف عبارت graduate records examination می باشد. همان طور که از نام این آزمون مشخص می باشد، هدف آن سنجش توانایی ها و معلومات فارغ التحصیلان می باشد. این آزمون معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز می باشد. دانشگاه های آمریکایی و کانادایی معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط ادامه تحصیل قرار می دهند زیرا آنها معتقدند که دانشجویان علاوه بر یاد گرفتن مطالب علمی و تخصصی بایستی در زمینه سیاسی، قدرت استنتاج و درک متون عمومی دشوار را کسب کرده باشند.

  این آزمون در دو سطح general و subject برگزار می شود که دارای 3 قسمت درک زبانی (verbal)، کمی (quantative)و قسمت تحلیلی (analytic) می باشد. در قسمت زبانی معمولا متضاد و مترادف کلمات دشوار پرسیده می شود و در واقع فقط بستگی به میزان لغات دانشجو توجه می کند. لغات پرسیده شده واقعا دشوار هستند و برای اکثر دانشجویان نا آشنا. در قسمت کمی سوالات ریاضی نسبتا ساده ای پرسیده می شود تا توانایی های ابتدایی فرد مورد سنجش قرار گیرد. قسمت تحلیلی هم در مورد تحلیل یک موضوع بحث بر انگیز می باشد و به صورت نوشتاری می باشد. یعنی از فرد خواسته می شود تا در مورد موضوع مشخصی متنی نوشته شود و تحلیلهای شخصی بیان گردد.

  این آزمون فعلا در 3 مرکز سازمان سنجش، دانشگاه صنعتی اصفهان و ارومیه برگزار می گردد. لازم به ذکر است که این آزمون در ایران فعلا فقط به صورت pbt برگزار می گردد و بر اساس قانون ets در هر کشوری که آزمون ibt برگزار می گردد دیگر آزمون به صورت pbt برگزار نمی گردد. در ضمن آزمون subject فقط به صورت pbt برگزار می گردد درحالیکه آزمون general هم به صورت pbt  و هم به صورت ibt برگزار می گردد.

   

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 19 فروردين 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160978
 • بازدید امروز :134850
 • بازدید داخلی :11012
 • کاربران حاضر :146
 • رباتهای جستجوگر:340
 • همه حاضرین :486

تگ های برتر